Parcel ID
600-0100-0101-00
600-0100-0101-00
Address
7357 TIMBERKNOLL DR
7357 TIMBERKNOLL DR
2025 Payable 2026
| Value History | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Tax Year | Assessed Date | Land | Improvements | Total | CAUV | Reason for Change | ||
| 2023 | 7/29/2023 | 64,560 | 284,790 | 349,350 | 0 | 120 Reappraisal, Update or Annual Equalization | ||
| 2020 | 8/22/2020 | 56,570 | 256,930 | 313,500 | 0 | 120 Reappraisal, Update or Annual Equalization | ||
| 2017 | 11/15/2017 | 49,620 | 225,380 | 275,000 | 0 | 120 Reappraisal, Update or Annual Equalization | ||
| 2014 | 9/19/2014 | 48,130 | 154,800 | 202,930 | 0 | 120 Reappraisal, Update or Annual Equalization | ||
| 2011 | 9/4/2011 | 49,620 | 159,590 | 209,210 | 0 | 120 Reappraisal, Update or Annual Equalization | ||
| 2008 | 9/27/2008 | 38,830 | 148,530 | 187,360 | 0 | 120 Reappraisal, Update or Annual Equalization | ||
| 2005 | 9/28/2005 | 37,700 | 144,200 | 181,900 | 0 | 120 Reappraisal, Update or Annual Equalization | ||
| 2002 | 10/8/2002 | 37,500 | 124,300 | 161,800 | 0 | 120 Reappraisal, Update or Annual Equalization | ||
| 1999 | 11/6/1999 | 33,600 | 111,400 | 145,000 | 0 | 120 Reappraisal, Update or Annual Equalization | ||
| 1996 | 1/1/1996 | 21,700 | 102,900 | 124,600 | 0 | 110 Miscellaneous | ||