Parcel ID
651-0004-0069-00
651-0004-0069-00
Address
5608 FENWICK AVE
5608 FENWICK AVE
2025 Payable 2026
| Value History | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Tax Year | Assessed Date | Land | Improvements | Total | CAUV | Reason for Change | ||
| 2023 | 7/29/2023 | 32,270 | 99,110 | 131,380 | 0 | 120 Reappraisal, Update or Annual Equalization | ||
| 2020 | 8/22/2020 | 24,380 | 70,990 | 95,370 | 0 | 120 Reappraisal, Update or Annual Equalization | ||
| 2017 | 11/15/2017 | 21,390 | 62,270 | 83,660 | 0 | 120 Reappraisal, Update or Annual Equalization | ||
| 2014 | 9/20/2014 | 20,110 | 75,380 | 95,490 | 0 | 120 Reappraisal, Update or Annual Equalization | ||
| 2011 | 9/5/2011 | 21,390 | 80,190 | 101,580 | 0 | 120 Reappraisal, Update or Annual Equalization | ||
| 2008 | 9/27/2008 | 21,420 | 90,930 | 112,350 | 0 | 120 Reappraisal, Update or Annual Equalization | ||
| 2005 | 10/26/2005 | 20,400 | 86,600 | 107,000 | 0 | 120 Reappraisal, Update or Annual Equalization | ||
| 2002 | 10/8/2002 | 14,600 | 63,600 | 78,200 | 0 | 120 Reappraisal, Update or Annual Equalization | ||
| 1999 | 11/6/1999 | 12,500 | 54,600 | 67,100 | 0 | 120 Reappraisal, Update or Annual Equalization | ||
| 1996 | 1/1/1996 | 9,300 | 58,100 | 67,400 | 0 | 110 Miscellaneous | ||