Parcel ID
092-0002-0149-00
092-0002-0149-00
Address
125 WILLIAM H TAFT RD
125 WILLIAM H TAFT RD
2025 Payable 2026
| Special Assessments | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Project | Ord/Res | Description | Certified | End Year | Payoff Amount |
| 55-060 | CINCINNATI - Urban Forestry | 9/18/2025 | 2099 | $0.00 | |
| 55-514 | S000055712 | CINCINNATI - Demolition | 8/16/2021 | 2025 | $0.00 |
| Special Assessment Detail | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Prior Delinquent | Current Charge | Current Paid | Future Charge | Admin Fee | Payoff Amount |
| $0.00 | $26.35 | $27.14 | $0.00 | $0.79 | $0.00 |
| Payments | |||
|---|---|---|---|
| Year | Installment | Payment Date | Amount Paid |
| 2024 | 1 | 01/26/2025 | $27.14 |
| 2025 | 1 | 02/10/2026 | $27.14 |
| Comments |
|---|
| Special Assessment Detail | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.00 | $11,684.00 | $12,034.52 | $0.00 | $350.52 | $0.00 |
| Payments | |||
|---|---|---|---|
| Year | Installment | Payment Date | Amount Paid |
| 2024 | 1 | 01/26/2025 | $12,034.52 |
| 2025 | 1 | 02/10/2026 | $12,034.52 |
| Comments |
|---|